Tigrice uspešne predzadnjič v prvem delu

Na zadnji domači tekmi pred končnico državnega prvenstva so rokometašice Krima Mercatorja proti gostjam iz Ptuja z rezultatom 48:23 slavile novo visoko zmago.

Dvoboj proti Ptuju-Ormožu so ljubljanske rokometašice že začele odločno in povedle s 5:1. Razlika je v nadaljevanju prvega polčasa še rasla in se ob koncu polčasa ustavila pri zadnji enomestni vrednosti, 22:13. Izkušnje in hitrost so botrovale, da je v nadaljevanju razlika poskočila vse do končnih +25.

Elena Erceg in Ema Abina sta se podpisali pod devet zadetkov, z osmimi jima je sledila nezgrešljiva Aleksandra Rosiak.

Tigrice bodo redni del končale že jutri, v sredo, 6.3., ob 19.00, ko se bodo na prestavljeni tekmi 11. kroga pomerile proti novomeški Krki.

Krim Mercator : Žiher hiše Ptuj-Ormož 48:23 (22:13)
1. A državna liga (14. krog); 5.3.2024 (17.30) | (Ljubljana) | sodnika: Jan Stanič, Aleksander Leas; delegatka: Monika Cuder Skrlič
Krim Mercator: Đajić (10 obramb), Arenhart; Radičević, Pineau 6, Dmitrieva 6, Klemenčič 4, Erceg 9, Ngombele 6, Rosiak 8, Abina 9.
Žiher hiše Ptuj-Ormož: Korpar, Tripkovič T. (2 obrambi); Krasnič 6, Štelcer 2, Planinc, Anžel, Grnjak 3, Petrovič, Kaloh 2, Ledinek, Dobnik, Kolenko L. 3, Šemrl 2, Kolenko M. 3, Tripkovič A. 1, Luknjar 2.
7-metrovke: Krim Mercator 5 (3), Žiher hiše Ptuj-Ormož 12 (6)
Izključitve: Krim Mercator 8 minut, Žiher hiše Ptuj-Ormož 0 minut.