EHF Liga prvakinj

Krimovke do četrtfinala ločuje le točka

Z dvema nedeljskima remijema se je končalo tretje kolo in s tem tudi prva polovica glavnega dela elitne Lige prvakinj. Slovenske prvakinje, ki bodo evropsko pot nadaljevale v nedeljo, 25. februarja, na gostovanju pri Midtjyllandu, do četrtega mesta, ki vodi v četrtfinale, ločuje le točka. Krimovke bijejo ogorčen boj z dvema danskima ekipama Nykøbingom (5

Read More

Györi izkoristil svoje bogate izkušnje

Rokometašice Krima Mercatorja so na pustno soboto morale priznati premoč aktualnim evropskim prvakinjam iz Győra. Madžarke so v drugem polčasu pokazale svojo vrhunsko pripravljenost in prišle do zmage z 32:21. Na pustno soboto je mesto na polnih tribunah dvorane na Kodeljevem našlo veliko pustnih šem, a zmage Krimovk, tudi zaradi mladosti in neizkušenosti napram ekipi

Read More

Proti Gyoru po eno najboljših predstav

Na pustno soboto rokometašice Krima Mercatorja čaka verjetno najzahtevnejši nasprotnik v glavnem delu Lige prvakinj. Na Kodeljevo prihaja aktualni evropski prvak, madžarski Györi. Tekma se bo začela ob 19.00, prenos bo tudi na Šport TV 1. O atraktivnosti nasprotnika ne gre izgubljati besed. Redni udeleženec zaključnih turnirjev ima v vitrini tri evropske naslove, še trikrat

Read More

Iz Rusije praznih rok, nova priložnost na pustno soboto

Rokometašice Krima Mercatorja se po porazu proti zvezniškemu Rostov-Donu (22:29) v domovino vračajo brez novega para točk. Na prvi zadetek na tekmi smo morali čakati vse do začetka pete minute, prek Sirabe Dembele so povedle Rusinje, ki so že nekaj trenutkov kasneje povišale prednost na 2:0. Elizabeth Omoregie je nato rezultat poravnala na 2:2, Olga

Read More

Krimovke v Rusiji že pričakujejo drugo tekmo LP

Po napeti končnici in pomembni zmagi proti Midtjyllandu, so rokometašice Krima Mercatorja z mislimi že pri novem izzivu. V drugem kolu glavnega dela Lige prvakinj bodo gostovale pri Rostov-Donu, najoddaljenejšemu nasprotniku v drugem delu. Tekma se bo v soboto, 3. februarja, začela ob 14.00 po slovenskem času. Ogledali si jo boste lahko na Šport TV

Read More

Olga Perederiy je dosegla najlepši zadetek 1. kola LP

Rokometašice Krima Mercatorja so v prvem kolu Lige prvakinj po izredno napetem srečanju, vzele skalp danskemu Midtjyllandu. Z izredno nepopustljivostjo so v drugem polčasu nadoknadile zaostanek in najbližjega zasledovalca za vstop v četrtfinale Lige prvakinj premagale s 24:23. Pomemben delež k zmagi je prispevala tudi ukrajinska reprezentantka Olga Perederiy, prikazala je odlično predstavo, izborila marsikatero

Read More

Končnica za infarkt in zlati točki

Po izjemni končnici so rokometašice Krima Mercatorja premagale enega od najbližjih konkurentov za uvrstitev v četrtfinale Lige prvakinj, danski Midtjylland. Po odličnem povratku so Krimovke v 58. minuti, po tretjem zadetku Olge Perederiy, povedle s 24:23 in vpisale pomembni točki! Tekmo preobratov so odlično začele naše rokometašice. Elizabeth Omoregie je dosegla uvodni zadetek, po zadetku

Read More

Krimovke pripravljene na začetek glavnega dela

Dobra dva meseca po koncu skupinskega dela se začenja še drugi vrhunec evropskega rokometa. Dvanajsterice ekip se bodo pomerila v lovu na četrtfinale Lige prvakinj. Iz obeh skupin se bodo v nadaljnje tekmovanje prve štiri ekipe, Krimovke bodo v drugem delu zaigrale proti danskemu Midtjyllandu, madžarskegu Györiju in ruskemu Rostov-Donu. Na Kodeljevem bodo v nedeljo,

Read More

Odpadla zadnja tekma pred glavnim delom Lige prvakinj

Tekma 11. kola državnega prvenstva, ki je bila napovedana za danes, torek, 23. januarja, je na žalost odpadla. Na tekmo proti ajdovskemu Mlinotestu bo torej potrebno še malce počakati.Rokometašice Krima Mercatorja so tako ostale brez zadnje priprave na začetek glavnega dela Lige prvakinj. Že to nedeljo, 28. januarja, ob 17.00, se bodo Krimovke, v dvorani

Read More

Športna sreča na zadnji tekmi pripadla Nykøbingu

Na zadnji tekmi skupinskega dela Lige prvakinj je Krimovkam v končnici tekme zmanjkalo nekaj športne sreče. Po številnih preobratih so morale priznati premoč danskemu Nykøbingu in bodo v glavni del tekmovanja odnesle dve točki. Krimovke so celotni prvi polčas preživele v vodstvu, a šele po čudovitem zadetku Nine Zulić v 25. minuti prišle do prve