Državno prvenstvo

državno prvenstvo 2014/2015

Najboljši sta Miša Marinček in Tamara Mavsar

Združenje klubov 1.A lige za ženske je še četrtič zapored organiziralo glasovanje trenerjev za najboljši posameznici. Med vratnicami je največ glasov dobila Miša Marinček, Tamara Mavsar pa je postala najboljša igralka. Nagradi, majhna kipca, sta prejeli le nekaj trenutkov po dvigu pokala za državni naslov. Sreča je bila torej kar trojna, ali celo štirikratna, če

Read More

Pokal za državnega prvaka znova na varnem

Pokal za najboljšega v državnem prvenstvu je znova na varnem. Že 21. zvezdica je zažarela včeraj, po še četrti letošnji zmagi Krimovk proti Zagorjankam. Tokrat se je tekma končala z rezultatom 23:26. Ekipi sta se skozi celotno tekmo večkrat izmenjali v vodstvu, a kritični prelom se je zgodil v zadnjih minutah. Krimovke, vajene težkih in

Read More

Prihajata zaključka v ligaškem in pokalnem tekmovanju

Krimovke v soboto čaka zadnja tekma državnega prvenstva, zastor nad letošnjo sezono bo padel po tekmi v Zagorju, ki se bo začela ob 19. uri. Vendarle pa to še ne bo zadnja tekma naših deklet. Z zanimanjem bomo čakali na torek, ki bo s seboj prinesel žreb za zaključek pokalnega tekmovanja. Zaključno tekmovanje štirih najboljših

Read More

Ajdovke v končnici bolj zbrane in natančne

Tudi porazi so sestavni del športa in pride dan, ko se zmaga preprosto izmuzne iz rok. V predzadnjem krogu so si Ajdovke zmage bolj želele in si jo v zadnjih minutah tudi priborile. Tekma se je začela izenačeno, Ajdovke so nazadnje povedle pri rezultatu 9:10, sledila pa je serija šestih zadetkov naših deklet s katerimi

Read More

Nov uspešen korak k osvojitvi državnega prvenstva

Sezona se počasi, a vztrajno približuje koncu. V mlajših selekcijah so vse bližje finalnih tekmovanj, članice pa čaka le še nekaj tekem do konca sezone. V 19. od 22. krogov so v Stožicah gostovale rokometašice iz Žalca, ki se resno spogledujejo s tretjim mestom na lestvici. Žalčanke so v Ljubljano pripotovale izjemno motivirane in dokazale,

Read More

Na domačem gostovanju do nove zmage

Na novi zgodovinski tekmi obeh naših članskih ekip smo videli lep in hiter rokomet. Mlajše Ljubljančanke so se dobro predstavile starejšim in v prvem polčasu nekaj minut preživele tudi v vodstvu. Ljubljančanke, ki v letošnji sezoni premierno nastopajo v najmočnejši ligi, so po zadetku Ane Zrimšek v 28. minuti povedle z 14:13, Urša Urbančič je

Read More

Težave na poti niso bile ovira za novo zmago

Težave s klubskim avtobusom so še dodatno prestavile tekmo 15. kroga državnega prvenstva. Krimovke so tekmo proti mariborskemu Braniku tako, namesto ob 18:30, začele še pol ure kasneje. Krimovke so upravičile vlogo nespornih favoritk in slavile proti Braniku, prvoligaškemu povratniku, ki je slast prve lige osvojil prvič po 25 letih. Krimovke so že od prve

Read More

Krimovke zmagovalke tekme polne zadetkov

Na uvodni tekmi 17. kroga so Krimovke še četrtič zapovrstjo odigrale domačo tekmo. Tokrat so v Stožice prišle Celjanke, ki so se pogumno zoperstavile našim dekletom. Kljub hitri, z zadetki podkrepljeni, tekmi, so Krimovke vseskozi držale varno razdaljo in prišle do nove zmage. Po dveh zadetkih Elizabeth Omoregie in Alje Jankovič so Krimovke že v

Read More

Na dan žena do nove zmage v državnem prvenstvu

V 16. krogu državnega prvenstva so Krimovke še tretjič zapored odigrale domačo tekmo. Tokrat so v Stožice prišle gorenjske rokometašice iz združenih Nakla in Tržiča. Tekmo, ki se je odvijala precej hitro in brez prekinitev, so Krimovke dobile z rezultatom 49:16. Ni potrebno izgubljati preveč besed o tekmi. Tekma se je začela v mirnem ritmu,

Read More

Tudi v državnem prvenstvu s polno paro naprej

Na preloženi tekmi 14. kroga državnega prvenstva so se Krimovke pomerile proti rokometašicam iz največjega primorskega mesta. Proti mladim Koprčankam so že v prvih minutah zagospodarile in že v prvih minutah prišle do zavidljive prednosti. Po zadetkih Mirjete Bajramoske in Tamare Mavsar so Krimovke hitro povedle z 2:0, ko je prednost v 19. minuti narasla